Rengi Değişirmi Nelere Dikkat Etmelidir

kalici-makyaj-yaptiriken-nelere-dikkat-edilmeli-kalici-makyaj-renk-degisirrmi-kalici-makyaj-renk-secimi-nasil-yapilir

KALICILIĞI ARTIRMAK İÇİN NELERE DİKKAT ETMELİ?

Uygulamanın uzun süre kalıcı olması bazı şeylere dikkat edilmesini gerektirir. Kalıcı makyaj için güneşin uv ışınlarına fazla maruz kalmak ya da solaryum seansları, cildin fazla kuru olması, bazı uyuşturucular ve sigara kalıcılığı negatif yönde etkileyen faktörlerdir. Alfa- hidroksi, retin-a ve glikolik asit, kalıcı makyaj uygulanan bölgelerden uzak tutulması gereken maddelerdir. Aksi halde etki azalabileceğinden belli sürelerde ekstra bakım gerekebilir.

Kalıcı Makyaj yaptırmış kişi için göz kapaklarına güneş korumalı krem kullanmak, eyeliner uygulanmış gözlerde güneş gözlüğü takmak, dudaklara koruyucu sürmek gibi bazı tedbirler makyajın kalıcılığını artıracaktır.

KALICI MAKYAJIN RENGİ DEĞİŞİR Mİ?

Peki,  kalıcı makyajdan kurtulmanın yolu yok mu? Diyelim ki beğenmediniz, şekli hoşunuza gitmedi ve makyajınızdan kurtulmak istiyorsunuz. Bunun için silinene dek beklemeniz mi gerekiyor? Hayır, sadece bir veya bir buçuk ay beklemeniz yeterli. Bu süre dolunca ten rengine uygun çeşitli renklerin karıştırılmasıyla elde edilen bir boya yine aynı yöntemle değiştirilmek istenen yere uygulanıyor ve istenen yeni şekil veriliyor.

Bir Cevap Yazın